• وبلاگ : بيم عرف ت :: طرحي نو در وبلاگستان مذهبي
 • يادداشت : آفات عزاداري ها...
 • نظرات : 4 خصوصي ، 19 عمومي
 • ساعت ویکتوریا

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2      >
   
  سلام خيلي قشنگ به اين مشکل پرداخته بوديد.من اينجا دوستي پاکستاني دارم که ملايم است و دوستان شيعه هم در پاکستان دارد مي گويد در پاکستان شايع است که شيعيان در عاشورا مدفوع اسبي را که به عنوان ذوالجناح مي اورند براي تبرک در غذايشان مي کنند ! ولي خودش مي گفت هيچ کدام از دوستان او چنين کاري نمي کنند.ولي مي گفت مردم مي ريزند سر اسب و به آن تبرک مي جويند! از اين کارها مردم متاسفانه زياد مي کنند چه در شبه قاره و چه در ايران.مشکل شايد از اين است که عده اي سعي کرده اند مراجع را ضعيف کنند و نتيجه اش اين مي شودکه هر جا دلمان خواست به مرجع ديني گوش مي کنيم و هر جا نخواستيم نمي کنيم. شرک بدتر از حرکت مورچه سياه روي سنگ سياه در دل ما نفوذ مي کند گاهي هم برچسب به آن مي زنيم تا کسي نتواند به ما خورده بگيرد.البته در عوامانه بودن اين مشکلات شکي نيست ولي عوام ديگر دينها برداشتشان را هم از رفتار عوام دين ما مي کنند نه خواص.

  سلام .
  آخه يک مشکلي هست که عمده اين جماعت از سطح آگاهي فرهنگي کمتري برخوردار هستن و حتي معلوم نيست در امور شرعيه خودشون درست و حسابي تقليد مي کنن يا نه که حالا انتظار دداشته باشي باشيم اين حکم رو قبول کنن بعدشم مي گن خارجي ها کيلوئي چند ؟ ما واسه امام حسين مي زنيم !!!!

  نمي دونم . مطمئنا با زور كار حل نميشه . نياز به فرهنگ سازي داره . انقدر بايد توي گوش مردم خوند تا ديگه كار جا بيافته .

  ياعلي

  پاسخ

  حکما رسم بر اين است که حلال و حرام خدا مراعات شود... و اتفاقا چون براي امام حسين عزاداري مي کنيد بايد زيبا و به نحو احسن آنرا انجام دهيد..!! اينطور نيست؟! -- يا علي

  اينروزها ، وقتي هياهوي رسانه اي رسانه ي ملي گوش فلک رو کر کرده که آي انقلاب 57 ال بود و بل بود ، به اين فکر ميکنم که مگر آقا پارسال تبيين نفرمودند که انقلاب حرکتي پويا و هميشگي است؟ و مگر نمي شود در کنار تکرار و تذکر حماسه هاي 57 و قبل و بعد آن ، روحيه حماسه آفريني و انقلابي بودن را در ملت دميد ....؟

  مگر نه اينکه ما مي خواهيم که بتوانيم؟ و مگر نه اينکه اين ، شدنيست؟

  + مصطفي خمسه 

  من يك ايميل جدا هم براي شما زده بودم لطفآ جواب دهيد

  با تشكر

  پاسخ

  بر روي چشم.. -- يا علي

  سلام بر عزاداران حسين(ع)

  راجح به مطلبت بايد بگم كه غريب كسيه كه همدل نداشته باشه نه طرفدار و سياهي لشكر من چند وقت پيش فكر ميكردم كه امام حسين (ع) الان غريب تره يا سال 60 قمري؟ ايا اگه الان بود 72 نفر يار پيدا ميكرد؟

  از اينكه مي بينم مستمر و با نشاط مينويسي خيلي خوشحالم ولي چرا نسبت به ما بي معرفت شدي؟

  ياحسين(ع)

  سلام

  به روزم و منتظر حظور سبزتون

  يا حسين

  سلام وب خوبيه راستي من اين سايت كه توش نوشته بود به اعتراض به توهين شبكه ي ماهواره اي رو تو وبم گذاشتم عيب كه نداره؟
  + مصطفي خمسه 

  فقط ميگم امام زمان عج فرمودند:

  اي جد بزرگوار در غم شما شبانه روز عزاداري ميكنم و بجاي اشك برايت خون ميگريم

  من شخصآ نميتوانم خون بگريم ولي ميتوانم ازسرم براي امام حسين خون جاري كنم و اين كار را ميكنم

  درضمن اگر ضرر داشت امام نميفرمود خون ميگريم

  با تشكر

  پاسخ

  سبحان الله!! چه ربطي داره به هم برادر من... خون گريه کردن کجا؟!! خون ريختن کجا؟!! شما اگه خيلي ارادت به حضرت داريد سعي کنيد همان کاري را که فرزند ايشان فرموده انجام بدهيد.. -- يا علي
  + امیر 
  بي مقمدمه اصل مطلب رو ميگم اگر قصد شما انتقاد از مراسم عزاداري نادرست براي حضرت ابا عبدالله الحسين عليه سلام مي باشد؛ بايد بگويم روش مناسبي انتخاب نکرديد ! اگر ميخواهيد کار نادرست کسي را مورد انتقاد قرار دهيد نبايد با روش نا درست اين کار را انجام دهيد ! اگر دل شما براي امام حسين (ع) و شيعه و اهانت هايي که به ايشان ميشود ميسوزد اين جملات که " يک بار ديگر امام را کشتند و اهل بيت ايشان را به اسارت گرفتند ..." خود نوعي بي احترامي به ساحت امام حسين (ع) است !!! نباشد که خداي ناکرده شما هم مانند گروه هايي که خود اشاره کرديد و به نحوي (خواسته يا ناخاسته) به شيعه و اعتقاداتش و ارزش هايش ضربه اي وارد سازيد !
  پاسخ

  وا اسفا!! شما روايت مستندتري از اين روايات سراغ داريد!!؟ يا اينکه مقام شما بالاتر از شيخ طوسي و شيخ عباس قمي و ديگر علماست؟!! اگر علماي بزرگوار ما هم مانند شما، از اينکه مبادا بي احترامي به ساحت مقدس حسين بن علي عليه السلام بشود خود را از گفتن اين روايات منع مي فرمودند که امروز خبري از حادثه کربلا در ميان ما نبود!!! امان از غفلت...

  سلام با معرفت

  به موضوع خوبي اشاره كردي

  يا علي

  سلام

  كو گوش شنوا؟

  بسم الله الرحمن الرحيم-سلام عليكم-حاجي بچه پررو ديدين تا حالا؟ خب ببينين ديگه-من لينكتون دادما!
  پاسخ

  بر روي چشم... ليست سايت هايي که به وبلاگ لين داده اند در حال بررسي است.. بزودي... -- يا علي

  سلام برادر

  موفق باشي

  موضوع خوبي را اشاره كرده‏ايد. دست شما درد نكند

  موفق باشيد.

  + احسان 

  بسمه تعالي

  استاد به عكس جناب پناهيان نياز فوري دارم.

  ميتونم درخواست كنم ايميلش كني برام.

  شرمنده ها

  احسان

  اي بابا ! چه بي معرفت!

  هر وقت ما نيايم بيستايي پشت هم مينويسه!

  پاسخ

  !!
     1   2      >